SVĚTOVÉ SPOLEČNOSTI vstupují do KRYPTOMĚN.

Asi mnoho lidi ještě netuší , že se plánuje zrušení hotovosti ! Ale ano, o tom se už v ekonomických kruzích vážně uvažuje:
https://en.wikipedia.org/wiki/Cashless_society
https://www.economist.com/blogs/economist-explains/2016/08/economist-explains-11
Např. ve skandinávských zemích (hlavně myslím Dánsko) se už přes 90% běžných plateb (v obchodech apod.) realizuje bezhotovostně.
Státní bezhotovostní měna jaké jsou např. KRYPTOMĚNY by v tomto byla zajímavým krokem kupředu.
Do roku 2017 málokdo o kryptoměnach slyšel. Ti, kteří je znali, na ně vzápětí zanevřeli z důvodu úpadku na hodnotě. Lidé již po roce 2017, i přes velkému poklesu, více na kryptoměnu nezapomínají. Naopak stále více a více lidí jim důvěřuje. Co je příčinou nabyté důvěry? Historie kryptoměn aktuální zaznamenává rekordní počet společností, států, bank či aktivistů, kteří různými způsoby kryptoměny podporují a aktivně se zapojují na vývoji jejich technologie.

JPMorgan Chase:
V pořadí 6. největší banka na světě JP Morgan se také zapojila do kryptoměnového šílenství svou aktivní prací na vlastní bankovní kryptoměne JPM Coin, jejíž vznik ohlásila v únoru roku 2019. Navzdory svým minulým tvrzením, že jsou kryptoměny podvod a zakazování jakéhokoliv spojování se s kryptoměny svým zaměstnancům, jejich názor změnil a v kryptoměnach sami uviděli budoucnost.
Čína hodlá zavést svou kryptoměnu už v listopadu 2019. Spuštění urychluje zřejmě kvůli facebookové libře.

- ČTK
- 28. 8. 2019 09:35ČÍNAKRYPTOMĚNABANKAFACEBOOKLIBRA
Čína by mohla už v listopadu zavést vlastní kryptoměnu. Informoval o tom americký finanční časopis Forbes, který se odvolává na zdroje obeznámené se situací. Podle některých analytiků Peking zřejmě svůj postup urychlil poté, co americká internetová společnost Facebook v červnu představila plány na vlastní digitální měnu s názvem libra, uvedla agentura Reuters.
Čínská lidová banka, která v zemi slouží jako centrální autorita, uvedla, že její vlastní kryptoměna může být nyní považována za připravenou. Podle Mu Changchuna, náměstka ředitele banky, se přitom jedná o technologický prototyp, který si propůjčuje architekturu blockchainu, a společnost na něm měla usilovně pracovat posledních pět let.
Kryptoměna s dvoustupňovým operačním systémem
Toto prohlášení vysílala čínská media v sobotu 10. srpna. Zástupce banky na tomto místě také dodal, že vyvinout digitální měnu pro tak velkou zemi, jako je Čína, bylo neobyčejně složité. Maloobchodní prodejci totiž požadují vysoký výkon za účelem udržení konkurenceschopnosti. Nová digitální měna je tak navržena s dvoustupňovým operačním systémem, který bude nejlépe vyhovovat velké rozloze země i obrovské hustotě její populace.
Zdroj:
https://byznys.ihned.cz/
Rusko skutečně plánuje vlastní kryptoměnu CryptoRubble

Ruská federace je dalším ze států, které plánují vlastní kryptoměnu ve stylu bitcoinu či ethereum. Oproti měnám, které lze těžit doma na počítačích a podobných zařízeních ale „Ruský státní bitcoin“ nebude možné těžit doma, jeho primárním účelem bude další platební systém pro občany.
Nad měnou tak bude mít plnou kontrolu státní aparát, ten ji bude vydávat a sledovat odkud kam jaké platby chodí. Technicky vzato tak ruská kryptoměna nebude žádným zlatým dolem, spíše další varianta pro platby bez fyzického oběživa, co se v principu až tolik neliší od plateb debetními či kreditními kartami. Plány odhalil ruský ministr telekomunikací Nikolaj Nikiforov
O ruských plánech na vlastní kryptoměnu se hovoří už delší dobu. Rusko je tradičně paranoidní a pokud může, nepoužívá západní technologie (v Rusku se kupříkladu vyvíjí vlastní procesory, stejně jako v Číně, což s ohledem na Intel Management Engine dává smysl). Z hlediska kryptoměny pak do věci vstupuje i další faktor, a sice že tradičně mají ruští vládcové snahu mít kontrolu nad vším a nutno v tomto kontextu přičíst k dobru, že omezování kryptoměn používaných kupříkladu v obchodech s drogami má své opodstatnění.
Ruská kryptoměna by se měla objevit již brzy, dostane název CryptoRubble. Součástí plánů je údajně i 13% zdanění obchodů s měnou, které povedou k nějakému zisku, stejně jako 13% zdanění v případě, že nebude držitel schopen prokázat, odkud jeho „kryptorubly“ pochází. Regulační mechanismy měny a parametry jejího začlenění do běžného světa ale zatím blíže neznáme.
FACEBOOK: Libra ještě neexistuje, už se o ní ale zajímá Evropská komise.
Libra, nové elektronické platidlo Facebooku a jeho partnerů, by se sice na scéně měla objevit až příští rok, už dnes ale budí velké emoce především ze strany státních institucí, které se obávají alternativní ekonomiky, kterou by neměli pod kontrolou.
Libra chce a může být platidlem celého světa. Je to kryptoměna, která ale funguje jinak než bitcoin
Nyní se podle Bloombergu přidala i Evropská komise, která už obeslala členy The Libra Association a ve formálním dotazníku se ptá, co vlastně mají za lubem a jestli nebude chystaná kryptoměna v rozporu s antimonopolní legislativou na starém kontinentu.
Evropskou komisi dále zajímá, jak bude asociace zacházet s daty uživatelů s ohledem na zdejší legislativu GDPR a jestli bude platební systém, za kterým stojí především Facebook, integrovaný i do jeho dalších aplikací jako třeba WhatsApp, což by mohlo znepříjemni situaci konkurenčním platebním systémům a tím zesílit jeho monopol.
Členy The Libra Association jsou jak Visa a Mastercard, tak třeba PayPalVíce na: https://connect.zive.cz/clanky/zuckerbergova-libra-jeste-neexistuje-uz-se-o-ni-ale-zajima-evropska-komise/sc-320-a-199885/default.aspx
Tento technologický gigant prohlásil v červnu tohoto roku oficiální název své vlastní kryptoměny – Libra. Libra má propojit platby mezi uživateli sociálních sítí jako je samotný tvůrce Facebook dále Instagram či Whatsapp. Záměrem společnosti je zdokonalit intenzivní prací o svůj projekt Libra a rozšířit platidlo do celého světa. Podobně jako J.P.Morgan, Facebook začal pracovat na své vlastní kryptoměne navzdory jejich zákazu vytvářet reklamy a jakékoliv marketingové prostředky spojené s kryptoměnou či se společnostmi, které se dané tématice věnují. VISA Nadnárodní karetní společnost, která oficiálně potvrdila spolupráci s Facebookem na projektu Libra Coin. Myšlenka rychlých digitálních plateb prostřednictvím kryptoměn se pro ně zdála být atraktivním způsobem transferu financí. Visa vyjádřila svůj souhlas Facebooku i přesto, že v roce 2017 fungování karetních společností kryptoměnam znemožnila.
BMW:

Prestižní německá automobilová společnost svůj zájem o blockchainový trh vyjádřila v roce 2019, jmenovitě začala aktivní spolupráci s projektem Vechain. Již v minulosti byla v této firmě myšlenka o autech poháněných na elektrickou energii „tabu“, ale po výrazných úspěších Elona Muska se rozhodli vyvinout modely vlastních elektromobilů. Vypadá to tak, že podobně jako s elektromobily udělali chybu také s vyjádřením nedůvěry trhu Blockchainu, na kterém začali následně pracovat mezi prvními.
SAMSUNG:

Největší jihokorejský konglomerát, který patří mezi prvních výrobců telefonů s projeveným zájmem o technologii Blockchain. Své mobilní telefony začaly vyvíjet na systému blockchain, implementovali do nich aplikace založené na této technologii a také kryptoměnové peněženky. V Samsungu rychle pochopili smysl blockchainu a kryptoměn a obrovský potenciál v implementaci do svých elektronických zařízení. Vyslovili myšlenku, že v budoucnu bude každé jejich zařízení fungovat na této technologii. Drtivá většina běžných lidí svou důvěru získá právě na základě názoru různých velkých světových firem na danou věc. Je logické, že když v tom vidí potenciál giganti ze světa technologii či bankovnictví, nemá smysl nadále váhat a žít v nedůvěře. Kryptoměna a blockchain zde jsou a nadále budou!